Omega Programming

آموزش CSS

مقدمه

آموزش سی اس اس در کنار آموزش html گام اول برای آموزش طراحی وب سایت می باشند. آموزش Css (آموزش سی اس اس) اصلی ترین بخش برای زیبا کردن سایت است. آموزش درست سی اس اس و یادگیری حرفه ای آن، می تواند فرق اصلی بین طراح سایت مبتدی و حرفه ای قالب های سایت باشد.

بدون استفاده از سی اس اس نیز میتوان صفحات وب را قالب دهی نمود (توسط جدول ها)، ولی سی اس اس مزایایی دارد که این روش را منسوخ کرده است. از مهمترین مزایای Css میتوان به انعطاف پذیری بالا ، کاهش استفاده از پهنای باند شبکه، کم حجم کردن فایل html ، هماهنگی راحت تر نمایش ظاهر سایت در مرورگر های مختلف و ... اشاره کرد.

CSS چیست؟

CSS مخفف Cascading Style Sheetsمی باشد. بخش مجزای دیگری که در طراحی صفحات وب از آن استفاده می شود، CSS است. زبانی که با استفاده از آن می توانیم سبک و جلوه عناصر HTML را در صفحه خود مشخص کنیم. CSS موجب جلوگیری از تکرار دستورات شده و همچنین سرعت بارگذاری صفحات را افزایش می دهد. برای تغییر ظاهر صفحات وب می توان از فایلهای CSS خارجی (External) استفاده کرد. با داشتن یک External CSS file می توانید فقط با تغییر یک فایل کل ظاهر یک وب سایت را تغییر دهید.

حل یک مشکل بزرگ توسط CSS

HTML هرگز قصد نداشت که حاوی تگ های قالب بندی سند باشد. HTML برای تعریف محتوای یک سند در نظر گرفته شده بود، مانند:

<h1> This is a heading </h1>

<p> This is a paragraph. </p>

وقتی تگ هایی مانند <font> و ویژگی های مثل color به HTML اضافه شد، کار برای توسعه دهندگان وب بسیار سخت شد. برای توسعه وب سایت های بزرگ،باید اطلاعات مربوط به رنگ و فونت بطور جداگانه به هر صفحه اضافه می شد، که این یک فرایند زمان بر و پرهزینه بود. به همین جهت World Wide Web Consortium (W3C) مین جهت یک فرایند زمان بر و پرهزینه بود. به های بزرگ ات . فقط ، CSS را ایجاد کرد.

 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آموزش ها آموزش CSS