Omega Programming

ویژگی های جوملا

جوملا، یک نرم افزار مدیریت محتوای وب‌سایت و پورتال است که به شما کمک می‌کند یک وب سایت کاملا حرفه‌ای را ایجاد و مدیریت کنید. انعطاف‌پذیری فوق العاده و معماری منحصر به فرد آن که مبتنی بر MVC است به شما اجازه می‌دهد در هر زمانی که بخواهید، امکانات جدیدی را به وب سایت یا پورتال خود اضافه کرده و از آن استفاده کنید.

جوملا خیلیبیشتر از یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند است. در این جا لیستی از ویژگی های جوملابرای شما گفته می شود، اما قدرت واقعی جوملا در قابلیت توسعه پذیری آن است.

 

  چند زبانه بودن

  آموزش جوملا جوملا بیش از 64 زبان را پشتیبانی میکند؛ همچنین قابلیت پشتیبانی از utf-8 را داراست. وب مسترها و مدیران سایت ها می توانند وب سایت هایی      با زبانهای متعدد ارائه کنند. این قابلیت در هسته اصلی نرم افزار جوملا وجود دارد و نیاز به امکاناتی خارج از قابلیت های جوملا نیست. این ویژگی می

  تواند وب سایت شما را در اختیار مجموعه وسیع تری از مخاطبان قرار دهد.

 

پشتیبانی گسترده

آموزش جوملا

                      جوملا بخش پشتیبانی بسیار قوی دارد که در صورت وجود مشکل سریعا راه های رفع مشکل را ارائه می نمایند.  با توجه به استفاده کنندگان بسیار آن در دنیا، توسط گروه زیادی از جامعه کاربران  پشتیبانی ، تست و رفع ایراد میشودهمچنین در تالارهایگفتگوی جوملا مطالب آموزشی زیادی در موضوعات مختلف موجود است. متخصصین ایرانیو خارجی زیادی برای پشتیبانی های آتیدر دسترس هستند که می توانند برای ساخت و نگهداری سایت شما به شما کمک کنند.

 

 

به روز رسانی ساده

                    

   آموزش جوملا                

                     یکی از مسائل مهم برای هر نرم افزاری به روز نگه داشتن آن است. آپدیت کردن جوملا بسیار ساده است. تیم توسعه جوملا دائم در حال بررسی و به روز رسانی امکانات نرم افزار می باشند و در صورت وجود مشکل سریعا به روز رسانی جدید ارائه می شود؛ در صورتی که به روز رسانی جدیدی از جوملا یا افزونه های جوملایی موجود باشد در کنترل پنل به شما اعلان می شود و شما می توانید جوملا را از کنترل پانل خود به راحتی به روز رسانی نمایید. بدین ترتیب با به روزنگه داشتن سایت خود می توانید وب سایت خود را ایمن نگه دارید.

 

مدیریت محتوا

 آموزش جوملا

                    با جوملا می توانید مطالبتان را آنگونه کهمی خواهید مدیریت و دسته بندی کنید و لزوملا نیازی نیست که براساس دسته بندی خاص این کار را انجام دهیدایجاد مطالب با ویرایشگر WYSIWYG بسیار ساده است و به شما اجازه میدهد بدون هیچ نیازی به دانش کدنویسی مطالب خود را ایجاد کنید؛ حتیکابران تازه کار نیز می توانند به صورت جذاب مطالب را ایجاد نموده و با تصاویر ترکیب کنند.  پس از اینکه مطالب و مقالات خود را ایجاد کردید به طور پیش فرض ماژول هایی برای نمایش محبوب ترین مطالب، آخرین اخبار، بخش ها و مطالب مرتبط  و ... نصب شده است که می توانید از آنها استفاده نمایید.

مدیریت منو

آموزش جوملا

 

امکان ایجاد منوهای مختلف و آیتم های منو مورد نیازتان را به شما می دهد . شما می توانید ساختار منوی سلسله مراتبی (و آیتم های تو در توی منو) خود را، بطور کاملا مستقل از ساختار مطالب خود، سازماندهی کنید قرار دادن منو در مکان های مختلف و با هر استایلی که بخواهید. استفاده از انواع منوی rollovers, dropdown, flyouts و هر نوع دیگری که فکرش را بکنید. 

توسعه پذیری قدرتمند

آموزش جوملا

هسته جوملا فقط امکانات اولیه را شامل می شود. قدرت اصلی جوملا در قابلیت سفارشی سازی آن است.. خوشبختانه جوملا یک ساختار برنامه قوی را ارائه می دهد بطوری که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا افزونه های مفیدی بسازند که این خود قدرت جوملا را بهمسیرهای بی حد و مرز مجازی بسط می دهد. . بیش از 8000 افزونه برای گسترش وب سایت شما  موجود است جهت یافتن افزونه های مختلف می توانید به سایت های معتبری مثل Joomla Extensions مراجعه نمایید.

 

از دیگر ویژگی های جوملا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیریت قالب ها

جستجوی هوشمند 

مدیریت چند رسانه ای

مدیریت کاربر 

و ...