Omega Programming

بهینه سازی سایت- سئو

در این مقاله به چگونگی بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت. با این چند گام ساده می توانید سایت خود را بهینه سازی کنید:

     استفاده از محتوای با کیفیت و معنادار (محتوا پادشاه است) 

آموزش سئو

     نام مناسب برای تصاویر

     استفاده از لینک کوتاه یکتا که شامل کلمات کلیدی میشوند

     استفاده از قالب بهینه سازی شده

     نقشه سایت با پسوند .xml

     اتصال مطالب به شبکه های اجتماعی

     استفاده نکردن از سئوی کلاه سیاه

     حذف سطل زباله سایت برای افزایش سرعت

    بررسی مکرر آمارهای سایت

    بررسی مکرر افزونه های سایت

    استفاده مفید از css و Java Script

 

استفاده از محتوای با کیفیت و معنادار

مهم ترین چیز در هر صحفه ای که میسازید، محتوا است،‌شما باید محتوایی خوب با کلمات کلیدی مناسب و مفید برای کاربران داشته باشید. به خاطر داشته باشید که معیارتان را کاربران قرار دهید نه موتور های جستجو؛ و در نظر داشته باشید که کاربران با جستجوی کلمه ی کلیدی یا بخشی از محتوای سایت شما، شما را در موتور های جستجو پیدا میکنند. همجنین سعی کنید محتوایی که تولید میکنید براحتی قابل فهم باشد و پیچیده نباشد. به خاطر داشته باشید که شعار سال 2015 گوگل “محتوا پادشاه است” بود.

نام مناسب برای تصاویر

نامی که شما برای عکس های سایت خود انتخاب میکنیدباید منحصر بفرد،‌ و نزدیک به چیزی باشد که کاربر در موتور های جستجو مینویسد. برای عکس ها چند نام هم معنا داشته باید و فراموش نکنید که تگ alt را حتما به عکس های خود اضافه کنید. چون موتور های جتسجو از روی تگ alt و نام عکس،عکس شما را در نتایجشان نمایش میدهند.

 برای مثال : اگر عکس شما درباره بستنی و مغز گردو میباشد، از اسمی مانند  DSC12346 استفاده نکنید، به جای آن میتوانید از متن هایی مانند: بستی شکلاتی استفاده کنید. چون جستجوی این عبارت عامیانه تر میباشد.

 

استفاده از لینک کوتاه یکتا که شامل کلمات کلیدی میشوند

لینک های سایت شما باید قابل فهم باشند، هم برای کاربر و هم برای موتور های جستجو، فرض کنید که شما وارد سایتی با آدرس زیر میشوید:

http://www.mywebsite.com/page-id?5631456325

100 درصد چیزی از این لینک متوجه نخواهید شد،‌اما اگر همین لینک اینگونه بود :

http://www.mywebsite.com/tutorial/joomla

براحتی میتوان متوجه شد که یک مطلب آموزش درباره ی جوملا میباشد.

استفاده از قالب بهینه سازی شده

از قالبی استفاده کنید که سرعت بارگزاری بالایی دارد و بهینه سازی شده هستند. همچنین در این قالب از اصول استاندارد طراحی استفاده شده باشد،‌مثلا از table استفاده نشده باشد. البته منظور اصلی ما در این بخش سرعت قالب بود.

نقشه سایت با پسوند .xml 

برای پیدا کردن مطالب و صحفه های سایت بهترین کار استفاده از نقشه ی سایت برای موتور های جستجو میباشد. گوگل ابزار مفید بسیاری دارد،‌مانند بهینه ساز وبسایت وبمستر،‌یا Google XML sitemaps که با آن ها میتوانید یک نقشه ی سایت استاندارد داشته باشید.

اتصال مطالب به شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین راهکار برای افزایش بازدید سایت میباشد، همه ی کاربران نمیتونند سایت شما را هر روز بازبینی کنند اما همین کاربران فیسبوک گوگل پلاس و… را همیشه بررسی میکنند. در افزایش انتشار های شبکه های اجتماعی به طمع نیافتید و از سئوی کلاه سیاه استفاده نکنید، چون ممکن است برای همیشه از دیتابیس گوگل حذف شوید.

استفاده نکردن از سئوی کلاه سیاه

سعی در گول زدن گوگل نکنید، خیلی زرنگ تر از شماست با استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه خود را دچار مشکل نکنید. با سئوی کلاه سفید و بدون استفاده از هیچ تقلبی در امن و امان باشید.

حذف سطل زباله سایت برای افزایش سرعت

به هر حال فایل های سطل بازیابی یا همان سطل آشغال فضایی از دیتابیس را اشغال کرده اند و موجب افزونگی شده اند پس بهتر است برای افزایش سرعت سایت سطل زباله ی خود را حذف کنید.

 بررسی مکرر آمارهای سایت

آمار های سایت شامل آمار تغییر سرعت سایت، حجم تصاویر ، اشتراک گزاری ها تعداد مطالب، افزایش یا کاهش بازدید و… میباشد. با بررسی این آمار ها میتوانید آینده ی وب خود را بهتر تعیین کنید.

 بررسی مکرر افزونه های سایت

اگر سرعت بارگزاری سایت شما کم است ، یکی از علت های آن میتواند همین تعداد زیاد مطالب باشد. مطمئنا میتوانید بعضی از این افزونه ها را برای افزایش سرعت حذف کنید. یا افزونه ای را پیدا کرده اید که موجب کاهش سرعت شما شده است. پس سعی کنید که یا این افزونه ها را حذف کنید یا با افزونه ای دیگر جایگزین کنید. برای بررسی سرعت افزونه ها میتوانید افزونه هایی که برای تست سرعت طراحی شده اند را نصب کنید.

ثبت لینک در سایت های دیگر

برای ساخت بک لینک یکی از راهکارهای موجود استفاده از سایتهایی شبیه backlinks می باشد.

استفاده مفید از css و Java Script

همیشه سعی کنید محل کدهای css را در بالای سایت و کدهای JavaScript را در پایین سایت خود قرار دهید. چون نیاز به اجرای سریع کدهای CSS دارید اما بدلیل اینکه کد های JavaScript زمان بیشتری نیاز دارند، با قرار دادن آنها در پایین صحفه میتوانید از کاهش سرعت سایت خود جلوگیری کنید. افزونه های زیادی هم برای اجرای کد های JavaScript در پایین صفحه وجود دارند که با یک جستجوی ساده میتوانید آن ها ر اپیدا کنید.